Unia Europejska

Pinio z Diamentem Meblarstwa 2019 w kategorii Strefa Young dla kolekcji SNAP

aktualności

Liczące niemal 100 osób jury zakończyło głosowanie. Oto oficjalne wyniki 13. edycji konkursu „Diament Meblarstwa”. Marka Pinio po raz kolejny w historii otrzymała tę prestiżową nagrodę.

polub pinio

W tym roku blisko 90 podmiotów zgłosiło prawie 130 produkty: meble, a także akcesoria i komponenty, spośród których jury wyłoniło najlepsze. Kapituła brała pod uwagę wzornictwo i zgodność z aktualnymi trendami, innowacyjność i zaawansowanie technologiczne oraz funkcjonalność i ergonomię, a także ogólną prezencję zgłoszonych produktów. Przyznane nagrody są potwierdzeniem oryginalności i wysokiej jakości, a uhonorowane statuetkami „Diament Meblarstwa” meble, akcesoria, półfabrykaty i komponenty meblowe są znakomicie postrzegane zarówno przez klientów, jak i ekspertów.

Wyboru zwycięzców dokonało specjalnie powołane jury. W tym roku grono członków kapituły zasilili uznani architekci i dekoratorzy wnętrz. Jury, które aktualnie liczy ok. 100 osób, a w jego skład wchodzą wspomniani architekci, projektanci wnętrz, jak również designerzy, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji, naukowcy i eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele handlu, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych, zdecydowało o uhonorowaniu statuetką „Diament Meblarstwa 2019” w kategorii strefa young – meble dziecięce i młodzieżowe w klasie premium kolekcja „Snap” marki Pinio.

Kolekcja Snap jest dumą i silnym wsparciem meblowego portfolio Pinio. Wprowadzona na rynek w kwietniu 2018 kolekcja Snap charakteryzuje się skandynawskim stylem, trwałością i uniwersalnością. Białe, pojemne meble dla dzieci o prostej bryle, wyposażone są w uchwyty z drewna bukowego, które jednocześnie pełnią funkcję listew ozdobnych. Taka stylistyka łączy w sobie wyjątkowy skandynawski charakter i klasykę. Wprowadza przytulną i radosną atmosferę. Meble doskonale pasują zarówno do pokoju dziecka i nastolatka, chłopca i dziewczynki. Jest to pierwsza kolekcja w asortymencie Pinio stworzona z wykorzystaniem nowoczesnej technologii bezspoinowego oklejania, która wnosi nową jakość estetyczną do meblarstwa dziecięcego. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii, wymagającej specjalistycznej maszyny z Agregatem Air Force System. Technologia ta gwarantuje wyjątkową jakość i wodoodporność połączenia, a fuga klejowa jest niewidoczna – to daje estetykę nieosiągalną dla tradycyjnego systemu. Fronty mebli są tworzone z malowanej płyty MDF, a dopełniające całości uchwyty i nóżki wykonane są z drewna bukowego. W asortymencie kolekcji Snap znajdują się meble dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Znajdziemy tu łóżeczko niemowlęce z możliwością przebudowania na tapczanik. Meble uniwersalne jak: komoda, szafa, regał potrzebne dziecku w każdym wieku. A gdy maluch podrośnie wystarczy dokupić łóżko i biurko, które także znajdują się w ofercie kolekcji Snap. Aranżację pokoju można więc zaplanować w taki sposób, żeby większość mebli towarzyszyła dziecku wiele lat. Szeroki asortyment, trwałość konstrukcji i uniwersalny design to inwestycja w daleką przyszłość dziecka, wyraz proekologicznej postawy oraz oszczędność.

Kolekcja Snap to nowoczesna technologia, trwałość i estetyka, która towarzyszy dziecku latami, stając się symbolem jego dzieciństwa.