Unia Europejska

Rodzinne szczęście Romy Gąsiorowskiej

z życia Pinio

Roma Gąsiorowska, znana i lubiana aktorka, przywiązuje ogromną wagę do każdej swojej roli. Za najważniejszą jednak uznaje rolę mamy. Dla Jadzi i Klimka niedawno na nowo urządziła przytulne wnętrze, które sprzyja ich rozwojowi. Dobrze się tu czuje także reszta domowników.

polub pinio

W wychowaniu dzieci Roma sięga do metod Montessori. Zgodnie z nimi pokój nie powinien być przeładowany zabawkami, a ich dobór przypadkowy. Istotna jest harmonia, prostota i estetyka, bo kształtują gust malców.

Jednym z najważniejszych założeń Romy było stworzenie otoczenia, w którym dzieci będą się czuły swobodne, radosne, szczęśliwe. Miejscem tak urządzonym, by wspierało ich twórczą aktywność, fantazję, pomagało rozwijać ich pasje. Dlatego Roma Gąsiorowska, po wyprowadzce swojego najstarszego syna, na nowo urządziła wspólny pokój młodszemu rodzeństwu. Spore pomieszczenie zostało optycznie podzielone na dwie niekolidujące ze sobą strefy, ze wspólnym, wolnym od sprzętów „polem” zabaw. Do części dla Klimka Roma wybrała łóżko zintegrowane z szafkami i półkami pod nim oraz wysuwanym spod mebla biurkiem. Z kolei strefa Jadzi jest dopasowana do wieku i potrzeb dziewczynki. Ma także inny, bo romantyczny, styl. Obie części jednak, choć o różnych charakterach, zgodnie ze sobą współistnieją. Tak samo jak ich użytkownicy.