Unia Europejska

Biurko młodzieżowe do pokoju nastolatka – jakie wybrać?

Inspiracje

Jak wybrać najlepsze biurko młodzieżowe dla swojego nastolatka? W końcu oferowane są w tak wielu wzorach i stylach, w zestawach, jako samodzielny mebel lub projekt na zamówienie, że często rodzice gubią się w natłoku pomysłów. Meble do sypialni młodzieżowej muszą spełniać określone kryteria oraz łączyć funkcjonalność i styl. W poniższym poradniku skupimy Twoją uwagę na najważniejszych cechach biurek młodzieżowych.

polub pinio

Nowoczesne biurko młodzieżowe – na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne pomysły na biurko dla nastolatków muszą uwzględniać przed wszystkim wygodę. Ergonomia odgrywa szczególną rolę w jego projekcie. Nastolatki spędzają dużo czasu ucząc się, grając w gry komputerowe, przeglądając strony w internecie, komunikując się ze znajomymi w sieciach społecznościowych. Krótko mówiąc, każdego dnia spędzają przy biurku wiele godzin.

Młodzieżowe biurka to zatem zwykle mebel wielofunkcyjny. Miejsce do nauki, odpoczynku, ale i przechowywania. Na jakie cechy należy więc zwrócić uwagę przed jego zakupem? Przede wszystkim wygodę oraz praktyczność. Niezmiernie istotne jest ponadto odpowiednie dopasowanie krzesła. Jest ono tak samo ważne jak biurko, ponieważ w dużej mierze decyduje o komforcie pracy. Aby uniknąć bólu ramion i pleców u pociechy oraz zapobiegać wadom kręgosłupa, warto wybrać takie krzesło, które będzie idealnie współgrało z biurkiem młodzieżowym w każdym możliwym zakresie.

Biurko do pokoju młodzieżowego w modnym stylu

Nowoczesne pomysły na biurko dla nastolatków prezentują wiele ciekawych wzorów. Dokonując wyboru tego mebla do pokoju własnego dziecka, musisz zwrócić uwagę nie tylko na odpowiednią konstrukcję, ale i kształt, rozmiar oraz materiał z jakiego go wykonano.

Biurka młodzieżowe są standardowo projektowane w kształcie prostokąta, lub litery L. To drugie rozwiązanie sprawdza się w szczególności w małych pomieszczeniach. Konstrukcja narożna zwykle pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, ale nie ulega wątpliwości, że to właśnie biurka prostokątne stanowią najpopularniejsza opcję.

Zarówno styl jak i opcje kolorystyczne mogą się bardzo różnić. Dla przykładu, dorastająca nastolatka, dla której biurko pełni jednocześnie funkcję toaletki z pewnością doceni mebel w stylu rustykalnym lub glamour. W tej kwestii jedynym ograniczeniem pozostają osobiste preferencje oraz wyobraźnia pociechy. Sprawdź również artykuł: Biurko do pokoju dziecka – jakie wybrać?

Młodzieżowe biurka – kolorystyka

Wybór biurka, które będzie pasować do wystroju pokoju dziecka i jednocześnie spodoba się twojemu nastolatkowi może być naprawdę trudnym zadaniem. Choć często to dwa przeciwstawne pomysły, pamiętaj że zawsze lepiej wybrać je razem z dzieckiem. Ważne, aby biurko było wygodne, ale także „przyjemne” wizualnie i zachęcające pociechę do produktywności podczas nauki. Tym bardziej, że przez wiele lat to właśnie ono stanowić będzie centralny element w pokoju syna lub córki.

Ponieważ większość biurek młodzieżowych występuje w kolorze bieli i szarości, warto je nieco ożywić poprzez uzupełnienie kontrastowymi dodatkami. To prosty sposób na uzyskanie naprawdę ciekawego efektu wizualnego. Poza tym, internet przepełniony jest pomysłami na ciekawe stylizacje biurek do pokoju nastolatka, którymi warto się inspirować.

Biurko młodzieżowe z szufladami

Jak już wspomniano wcześniej, biurko młodzieżowe zwykle pełni także funkcje mebla do przechowywania. Nie chodzi tutaj oczywiście o ciuchy czy buty, ale podręczne elementy, potrzebne w codziennej nauce, jak książki, zeszyty oraz przybory szkolne. Obecność szuflad z biurku nastolatka wydaje się niezbędnym elementem, zwłaszcza jeśli pokój ma niewielkie rozmiary, a każdy kawałek miejsca na przechowywanie jest na wagę złota.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku większych pomieszczeń. Wówczas, jeśli istnieje możliwość wyposażenia pokoju w większe ilość szaf lub regałów, bardzo dobrze sprawdzi się także biurko bez szuflad.

Warto pamiętać, że biurka nastolatków można uzupełnić także o wiele przydatnych i porządkujących przestrzeń akcesoriów. Należą do nich przede wszystkim różnego rodzaju organizery, które podobnie jak szuflady pozwalają na przechowywanie najbardziej potrzebnych rzeczy. Przestrzeń do nauki w pokoju dziecięcym – jak ją urządzić?