Unia Europejska

Komoda z przewijakiem – niezbędny element pokoju niemowlaka?

Inspiracje

Urządzanie pokoju niemowlaka to dla przyszłych rodziców ogromna przyjemność, ale także nie lada wyzwanie. Nietrudno pogubić się w gąszczu pomysłów i płynących zewsząd inspiracji odnośnie aktualnych trendów wnętrzarskich. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem okazuje się zwykle prostota. W końcu pokój niemowlęcy w pierwszym roku życia malucha nie wymaga tak naprawdę zbyt wiele. Podstawa to łóżeczko oraz szafa. Poza tym niezwykle przydatnym meblem będzie komoda z przewijakiem. Sprawdź, co warto wiedzieć na jej temat.

polub pinio

Komoda z przewijakiem od pierwszych dni życia

Wybierając meble do pokoju niemowlęcego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na aspekty związane z ich bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Najlepiej jeśli będą wygodne w użytku zarówno dla maluszka, jak i rodziców. Częste nachylanie się nad łóżeczkiem oraz przewijanie mogą nadszarpnąć nawet najzdrowszy kręgosłup.

Dlatego też komoda z przewijakiem to jedno z rozwiązań do pokoju niemowlęcego, które wielu rodziców upodobało sobie w sposób szczególny. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że codzienne czynności obsługowe związane z przewijaniem lub przebieraniem maluszka mogą być prowadzone w wygodnej dla rodzica pozycji. Dzięki komodzie do przewijania nie potrzeby nachylania się, jak np. wówczas, gdy niemowlę przewijane jest na łóżku lub kanapie. To bardzo ważne.

Po drugie przewijak z komodą to także bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalające na szybkie i łatwe zorganizowanie przestrzeni użytkowej. Kremy, maści, nawilżane chusteczki, pampersy i ciuszki są na wyciągnięcie ręki, co znacząco ułatwia obsługę malucha. Rodzic nie ma potrzeby biegania z kąta w kąt w poszukiwaniu tego, co akurat jest mu najbardziej potrzebne. Prawda, że wygodne?

Aby maksymalnie ułatwić codzienne, stałe czynności wykonywane wokół niemowlęcia, warto umieścić komodę z przewijakiem w najbardziej optymalnym miejscu. Najlepiej jeśli mebel ten znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie łóżeczka dla niemowlaka. Wówczas znacznie prościej będzie nam funkcjonować np. w nocy, kiedy często pojawia się potrzeba zmiany pieluszki, a dziecko śpi i zależy nam na tym, aby nie budzić go niepotrzebnym przemieszczaniem się po pokoju. Jak przygotować dom na przyjście dziecka na świat?

Komoda dziecięca z przewijakiem – miejsce nie tylko do przewijania

Warto ponadto pamiętać, że komoda dziecięca z przewijakiem bardzo często staje się miejscem pierwszych niemowlęcych zabaw z rodzicami. Mowa oczywiście o guganiu. Z perspektywy przewijaka dziecko przygląda się rodzicom i chętnie naśladuje śmieszne miny. Dysponując tego rodzaju meblem mama lub tata mogą także w bezpieczny i wygodny sposób przeprowadzać regularny masaż u maluszka. Poza tym, przewijak wykorzystamy także po każdej kąpieli maluszka. Bez względu na to czy wykonujemy ją w pokoju, czy tez w łazience po każdym myciu nasze kroki z owiniętym w ręczniki niemowlęciem będą skierowane właśnie w stronę komody z przewijakiem.

Komody pod przewijak – praktyczne rozwiązanie na lata

Kolejnym niezaprzeczalnym atutem komody z przewijakiem jest fakt, że to mebel na lata. Ponieważ przewijak zwykle stanowi element, który w łatwy sposób można zdemontować, gdy dziecko już podrośnie, zyskujemy mnóstwo miejsca na przechowywanie. Blat komody znakomicie posłuży jako miejsce na zabawki lub książki, a u dużo starszych dzieci nawet na telewizor.

Szuflady lub szafki komody z przewijakiem bez najmniejszego problemu wykorzystamy na każdym etapie życia dziecka. W końcu miejsca na przechowywanie w pokoju dziecięcym nigdy za wiele. Poza ciuchami, umieścimy tam także np. pościel lub zabawki i książki, w zależności od bieżących potrzeb. Sprawdź również: Jaki przewijak wybrać

Bez wątpienia też komoda jest estetycznym i bardzo dekoracyjnym meblem, zarówno wówczas gdy wyposażona jest w przewijak, jak i po jego demontażu. Bardzo często zdarza się tak, że gdy dziecko rośnie i rodzice planują większe przekształcenia w pokoju pociechy, komoda , która początkowo służyła jako miejsce do przewijania,  „ląduje” np. w sypialni dorosłych lub w przedpokoju. Zdecydowanie jest to mebel, który pasuje do wielu różnych aranżacji.