Unia Europejska

Rekordowa zbiórka dla Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci!

z życia Pinio

  11 czerwca 2018 roku marka Pinio, produkująca meble dla dzieci, wraz z Dorotą Czają – tancerką i aktorką, postanowiła pomóc podopiecznym 

Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci i założyła zbiórkę pieniędzy na Facebooku na rzecz fundacji. Efekt akcji przerósł najszczersze oczekiwania zarówno organizatorów, jak i samą Fundację. Przekonajcie się sami!

polub pinio

Wszystko zaczęło się od współpracy Pinio przy pierwszym wnętrzu pokoiku synka Doroty Czai – Leosia. Kilka lat temu marka Pinio urządziła aktorce pokój syna. Jednak z wiekiem kiedy dziecko urosło trzeba było meble wymienić na większe. Marka Pinio zachęciła Dorotę Czaję do przekazania poprzednich mebli na rzecz jednego z podopiecznych Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, oferując pomoc w odrestaurowaniu mebli, transporcie i logistyce. Aktorka, tancerka i przyszła mama ochoczo na to przystała. To zaowocowało wspólnym pomysłem na powołanie do życia zbiórki pieniędzy, która miała na celu pomóc w dalszym funkcjonowaniu Hospicjum. Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jest zespołem domowej opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Obszarem działania obejmuje Warszawę i okolice w promieniu do 100 km.

Fundacji nie były łatwe. Aby móc prowadzić zbiórki na profilu niezbędna była rejestracja i pozytywna weryfikacja Facebooka. To zajęło trochę czasu, jednak dzięki temu Fundacja w przyszłości będzie mogła prowadzić kolejne zbiórki. W Internecie każdy ruch ma znaczenie, każda wpłacona kwota jest ważna. Nawet w przypadku niewielkich wpłat, działa efekt kuli śniegowej, o to najbardziej chodzi – wspólne działanie dużej grupy ludzi na szlachetny cel. I tak miało miejsce w przypadku tej akcji. W pomoc przy promocji zbiórki zaangażowały się Monika Mrozowska, Beata Sadowska, Kamila Szczawińska, a także Dorota Czaja, która zachęcała do udziału swoich fanów. Nie pozostało to obojętne. Udało się zebrać ponad 12 tys. zł!

„Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci serdecznie dziękuje w imieniu naszych podopiecznych marce Pinio za zorganizowanie wspaniałej akcji na Facebooku, z której do chwili obecnej wpłynęło 12 762, 21. Ogromny wkład wnoszą darczyńcy, dzięki nim możemy rozwijać opiekę domową paliatywną. Mali pacjenci mają prawo do godnej śmierci, a taką można zapewnić im jedynie we własnym domu i w otoczeniu najbliższej rodziny. Wyspecjalizowany zespół składający się z lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, pracowników socjalnych i psychologów odwiedza pacjentów w ich domach i oferuje wszechstronną pomoc daleko wychodzącą poza ramy opieki medycznej. Idea Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci mówi o prawie małych pacjentów do poszanowania ich godności, prawie do ochrony przed bólem, prawie do informacji o stanie ich zdrowia przekazywanych w sposób delikatny i odpowiedni do ich wieku. Dzięki Państwa darowiźnie będziemy mogli podnieść podopiecznym komfort życia w zależności od ich potrzeb.  Spełnić ich marzenia, wnieść uśmiech i radość.” – napisała Elżbieta Tokarska z Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Marka Pinio od lat aktywnie organizuje akcje charytatywne na rzecz dzieci. W 2014 roku współpracowała z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” przygotowując akcję charytatywną, której celem była pomoc jednemu z najbardziej potrzebujących podopiecznych fundacji – Kubie Domańskiemu, który cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną Hallervordena-Spatza. Celem pomocy było całościowy remont i wyposażenie pokoju Kuby, który zapełnił się meblami Pinio i dodatkami od partnerów w marynistycznym stylu.

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jest alternatywą wobec leczenia dzieci w szpitalu. Celem Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jest umożliwienie nieuleczalnie chorym dzieciom pobytu we własnych domach. Dyżur hospicjum trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.